Eklemli Platform

Eklemli Platform

Eklemli Platform

Uzak mesafelere ve büyük yükleri  kaldırma kuvvetine sahip olan bir mühendislik icadı eklemli platform sizlerin erişim noktaları zor olan yerlerde işinize yarayan bir araçtır. İsminden de bilineceği üzere eklemli  platformun eklemli bir yapısı bulunmaktadır. Yani esnek bir harekete mevcuttur. Ayrı bir kapasiteye mevcut olduğundan dolayı farklı biçimlerde modelleri bulunmaktadır. Her sektöre göre tercih edilebilen bir makinadır. Yaygın olarak elektrik direkleri ve inşaat alanında kullanımı fazla derecede kullanılır.

Eklemleri Platform Nerelerde Kullanılır ?

Eklemli platform kiralama hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bu iş makinasının nerelerde kullanıldığını bilmenizde fayda var.

En çok tercih edilen eklemli platform kullanım yerleri şantiyeler hem de yüksek binaların camlarını temizlemekte kullanılmaktadır. Sıva ve boya işlemleri bu makina sayesinde gerçekleşmektedir. Hava alanları da bir diğer kullanım alanı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Her türlü tersane, hassas binalar ve yapılar, köprüler gibi yerlerde, güvenli bir işlem yapmaya çok faydalı olmaktadır.

Eklemli Platform Güvenliği Nasıl Sağlanmaktadır?

Güvenlik açısından sorun yaratmayan eklemli platformlar insan gücüyle taşınmayacak kadar büyük yükleri  taşıyabilir. Hatta en  sert rüzgarlarda bile etkilenmez. Taşıma sepetinin olduğu kısımda güvenlik kilidi bulunmaktadır. Bu mevcut durumlarda emniyetli bir şekilde hizmet verebilir. Her türlü riskli durumlarda acil butonu kullanılabilir. En iyi emniyet güvenliği ise herhangi bir elektrik arızası olduğu zaman sepette görev yapan operatör acil iniş merdivenlerini kullanarak güvenli bir şekilde aşağıya inebilir.

Eklemli Platform Çeşitleri Nelerdir?

  • Akülü eklemli platform en çok tercih edilenlerin başında gelir. Akünün şarj edilmesi ile aktif olur.
  • Buna ek olarak şaşili modeller de mevcuttur.
  • Dizel olanlar ise maddi anlamda tasarruf sağlamaktadır.